English

شرایط و قوانین بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی

شرایط و قوانین بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی

بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی که تقریباً به تمامی ایرانیان تعلق می‌گیرد، باعث شده که بتوان این کشور را در لیست بهترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی قرار داد. شرایط اخذ بورسیه برای مردم ایران که جهان سوم به حساب می‌آیند، بسیار ساده است و درنتیجه هزینه شهریه‌های دانشگاهی حدود 50 درصد تا 75 درصد کاهش می‎یابند. برای مثال شما می‌توانید در دانشگاه بین المللی قبرس، رشته داروسازی را با 75 درصد بورسیه ویژه و تنها با پرداخت حدود 1100 یورو برای هر ترم بیاموزید؛ اما دلایل دیگری هم وجود دارد که اقامت تحصیلی در قبرس شمالی را بسیار پرطرفدار کرده است؛ از جمله این موارد می‌توان به اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی قبرس شمالی، هزینه‌های زندگی دانشجویی بسیار پایین، امکان کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته و همچنین عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و آزمون ورودی دانشگاه‌ها اشاره کرد.

با توجه به آنچه گفته شد، گروه تولید محتوای هلدینگ دریو به جمع‌آوری اطلاعات جامعی پیرامون شرایط بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی پرداخته است که می‌تواند به شما برای انتخاب رشته و دانشگاه، کمک شایان توجهی نماید.

 

اقامت تحصیلی قبرس شمالی در یک نگاه

تحصیل در قبرس شمالی هیچ محدودیت سنی ندارد. شهریه‌های دانشگاه آن کاملاً مشخص و تائید شده می‌باشد و بورسیه‌های تحصیلی در قبرس شمالی نیز تقریباً در تمامی دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند. با این حال در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، محدودیت سنی زیر 30 سال برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی وجود دارد. در عین حال به خاطر بالا رفتن حجم متقاضیان تحصیل در بعضی از رشته‌ها و مقاطع تحصیلی، برای کسب بورسیه‌های بالا نیاز به معدل یا رزومه مناسب است؛ اما به صورت کلی، معدل بالا شرط تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نیست. برای مثال ارائه بورسیه 100 درصدی دانشگاه بین المللی قبرس CIU صرفاً برای خانم‌های متقاضی رشته‌های مهندسی با معدل بالا امکان‌پذیر است. در هر حال برای آنکه بتوانید اطلاعات دقیق‌تری از بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی به دست آورید، در ادامه با تفکیک هر مقطع به صورت جداگانه، قوانین ارائه بورسیه دانشگاه‌های این کشور توضیح داده می‌شود.

بیشتر بدانید  شرایط،مزایا و معایب تحصیل پرستاری در قبرس شمالی
 

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی در مقطع کارشناسی

آموزش در مقطع کارشناسی به دو زبان ترکی و انگلیسی می‌باشد که انتخاب آن اختیاری است. با این حال انتخاب زبان بین المللی و دریافت مدرک انگلیسی می‌تواند برای شما معتبرتر باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی طی دوره 4 ساله به اتمام می‌رسد و فرد مدرک بین المللی خود را کسب می‌کند. همچنین بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی در رشته‌های کارشناسی متنوع و با ساده‌ترین شرایط ممکن ارائه می‌شوند. در عین حال لازم نیست که شما نگران معدل و ریزنمرات دیپلم یا سال آخر مدرسه خود باشید؛ چراکه شرط خاصی برای آن وجود ندارد. ارائه مدرک زبان نیز هیچ الزامی ندارد و تنها آزمون ورودی دانشگاه‌ها صرفاً برای تعیین سطح زبان انگلیسی داوطلب انجام می‌شود تا در صورت نیاز، در ابتدا دانشجو چند واحد زبان بگذراند. درنهایت باید بدانید که گستره رشته‌های ارائه شده این مقطع زیاد است و شما به راحتی می‌توانید در رشته مدنظر خود تحصیل کنید.

 

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی در مقطع کارشناسی ارشد

شما در مقطع کارشناسی ارشد، 4 ترم یعنی دو سال مشغول به تحصیل هستید. پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است و همانند مقطع کارشناسی نیازی به ارائه مدرک زبان و آزمون ورودی نمی‌باشد. با این حال یکی از شرط‌های اصلی برای تحصیل در کارشناسی ارشد، مرتبط بودن رشته کارشناسی با ارشد می‌باشد. همچنین ممکن است برای بعضی رشته‌ها، درس‌ها معادل سازی شوند و در صورت نیاز چند واحد پیش‌نیاز بگذرانید. مورد بعدی زبان تحصیلی در این مقطع است که تنها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی در مقطع کارشناسی ارشد نیز به افرادی تعلق می‌گیرد که نمره GPA مقطع کارشناسی آن‌ها بیشتر از 3.5 باشد. در آخر نیز باید بگوییم که شما می‌توانید رشته کارشناسی ارشد با پایان نامه یا بدون پایان نامه را انتخاب نمایید که در صورت گذراندن دوره ارشد بدون پایان نامه، امکان ادامه تحصیل مقطع دکترا برای شما وجود ندارد.

بیشتر بدانید  شرایط، مزایا و معایب تحصیل پزشکی در قبرس شمالی
 

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی در مقطع دکترا

در مقطع دکترا شما باید 8 درس را پاس کنید که حدود 2 الی 3 سال طول می‌کشد. پس از آن باید در آزمون جامع یا کو آلی فای قبول شده تا وارد دوره ارائه پایان نامه یا رساله دکترای خود شوید که ممکن است ارائه آن نیز حدود 2 سال زمان ببرد. در این دوره نیز به ارائه مدرک زبان یا آزمون ورودی نیازی نیست. با این حال شما برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی در مقطع دکترا نیازمند تائید اساتید دانشگاه‌های این کشور هستید تا در صورت صلاح دید، بورسیه 50 درصد تا 100 درصد دریافت نمایید.

 

سخن آخر

در انتهای این محتوا که به بررسی شرایط و قوانین بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی پرداختیم، لازم است با مدارک موردنیاز برای تحصیل در این کشور هم آشنا شوید. درواقع شما نیاز به مدارک زیادی ندارید و صرفاً با وجود یک پاسپورت، عکس پرسنلی 4*6 با پس زمینه سفید، مدارک تحصیلی متناسب با مقطع تحصیلی مدنظر (دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد) همراه با ریزنمرات، شناسنامه و کارت ملی و در صورت داشتن مدرک زبان آیتلس یا تافل به همراه ترجمه همه این موارد، می‌توانید برای ثبت نام در دانشگاه‌ها اقدام نمایید.

با این تفاسیر برای اینکه سرعت عمل و شانس قبولی شما در دانشگاهی که می‌خواهید بیشتر شوید و در عین حال بورسیه بیشتری هم دریافت کنید، بهتر است که فرایند اقامتی خود را به کارشناسان مجرب این حوزه بسپارید. هلدینگ دریو با سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی با بیشترین بورسیه، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. از این رو شما می‌توانید با ثبت شماره تماس خود در بخش تماس با ما، علاوه بر گرفتن مشاوره رایگان در زمینه بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی، مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا فرایند پذیرش شما سریعاً پیگیری گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.