English

بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی چیست؟

بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی چیست؟

انتخاب بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان یا دانش آموزانی است که قصد دارند آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند. برای انتخاب یک رشته پردرآمد که بازار کار خوبی هم داشته باشد، در وهله اول باید به علایق و خواسته‌های فرد توجه کرد. پس باید هدف را در نظر گرفت تا در راستای آن بتوان برنامه‌ریزی مناسبی انجام داد. به طور کلی شما برای انتخاب نهایی خود باید رشته مدنظر، کشور مقصد، دانشگاه، بودجه و آینده شغلی خود را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب نمایید. در نتیجه کارشناسان هلدینگ دریو، اقامت تحصیلی در قبرس شمالی را انتخاب بسیار مناسبی می‌دانند؛ چراکه هزینه‌های زندگی، اعتبار مدرک بین المللی دانشگاهی و همچنین بورسیه‌های بالایی در این کشور ارائه می‌شود. پس برای آنکه لیست بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی را به دست آورید، ادامه این مطلب می‌تواند به شما کمک شایان توجهی کند.

 

لیست رشته‌های تحصیلی پرطرفدار قبرس شمالی

در ادامه این مطلب به معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی می‌پردازیم که نه تنها رشته پرطرفدار و پردرآمدی در این کشور هستند، بلکه بازار کار خوبی هم در کشورهای تراز اول دیگر دارند. در واقع مهم نیست که شما قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا دارید، در هر صورت این رشته‌ها می‎توانند آینده بسیار درخشانی برای شما داشته باشند.

 

تحصیل رشته هتلداری و صنعت گردشگری در قبرس شمالی

از آنجایی که قبرس شمالی یکی از کشورهای توریستی است، در نتیجه گسترش این صنعت باعث شده که تمایل افراد در حوزه آموزش تخصصی رشته هتل داری و گردشگری زیاد شود. در نتیجه به خاطر اینکه قبرس شمالی به این حرفه نیاز بالایی دارد، در نتیجه آموزش‌های دانشگاهی بسیار ویژه و کاملاً به روزی در دانشگاه‌های معتبر این کشور ارائه می‌شود. از جمله دانشگاه‌هایی که به آموزش رشته هتلداری و گردشگری می‌پردازند، می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه آمریکایی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه گیرنه اشاره کرد. همچنین دوره‌های مدیریت گردشگری، گردشگری و هتلداری و مدیریت هتل نیز در لیست بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی قرار دارند که نه تنها در این کشور، بلکه در سطح جهانی دارای بازار کار بسیار گسترده و جذابی می‎باشند.

بیشتر بدانید  مراحل و لازمه‌های سفر به قبرس شمالی چیست؟
 

تحصیل رشته MBA در قبرس شمالی

یکی از رشته‌های پرطرفدار در سطح جهانی، رشته MBA می‌باشد که دارای دوره‌های متفاوت است. این رشته مدیریتی باید متناسب با منابع روز دنیا باشد که خوشبختانه دانشگاه‌های برتری مانند دانشگاه غرب قبرس شمالی و دانشگاه خاور نزدیک، این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهند. به طور کلی رشته‌های مدیریتی در لیست بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی قرار می‌گیرند؛ چراکه در بهترین دانشگاه‌ها و از مقاطع کارشناسی تا دکترا آموزش داده می‌شوند. همچنین اکثر دانشگاه‌های قبرس به دانشجویان ایرانی بورسیه 50 درصد می‌دهند که باعث می‌شود هزینه‌های اقامت تحصیلی در این کشور تقریباً نصف شود. در عین حال باید به این نکته نیز اشاره کرد که میانگین درآمد یک مدیر متخصص در قبرس شمالی، حدود 3 هزار یورو به صورت ماهانه است. پس می‌توانید روی این رشته جهانی به صورت ویژه حساب باز کنید.

 

تحصیل رشته داروسازی در قبرس شمالی

بدون شک رشته داروسازی نه تنها در لیست بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی قرار می‌گیرد، بلکه در سطح جهانی دارای جایگاه ویژه می‌باشد و به همین خاطر بسیار درآمدزا و آینده دار است. در نتیجه می‌توان گفت که تحصیل در این رشته می‌تواند یکی از گزینه‌های بسیار ویژه و مناسب برای آینده شغلی و زندگی هر فردی باشد که به داروسازی علاقه‌مند است. شما می‌توانید با بورسیه‌های 50 تا 75 درصدی، در دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه بین المللی قبرس شمالی و دانشگاه اروپایی لفکه، رشته داروسازی را بیاموزید. تحصیل در این رشته به آزمون ورودی خاصی نیاز ندارد و ارائه مدرک زبان نیز ضروری نیست. در عین حال مدرک داروسازی دانشگاه‌های قبرس شمالی، مورد تائید وزارت علوم ایران می‌باشد که یک خبر خوش برای علاقه‌مندان این رشته است.

 

تحصیل مهندسی عمران در قبرس شمالی

لازم است که لیست بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی را با یک رشته خلاقانه و جذاب به پایان برسانیم. از آنجایی که یکی از سیاست گذاری‌های ویژه این کشور، جذب سرمایه‌های خارجی به خصوص از طریق خرید ملک می‌باشد؛ در نتیجه دور از ذهن نیست که رشته‌های مهندسی به ویژه معماری و عمران در قبرس شمالی بسیار درآمدزا و پرطرفدار باشند. در عین حال شاهد آن هستیم که پروژه‌های ساختمانی و ساخت و سازها به صورت تصاعدی در حال افزایش هستند که نشان دهنده نیاز مبرم این کشور به مهندسان عمران متخصص است؛ اما این رشته در سطح جهانی نیز بازار کار بسیار مناسبی دارد و تحصیل رشته عمران در دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه بین‌المللی قبرس، به خاطر مدارک معتبر بین المللی که دارند بسیار مورد استقبال می‌باشد.

بیشتر بدانید  تفاوت پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی چیست؟
 

سخن نهایی

در این قسمت به معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی پرداختیم که نه تنها برای کار و ادامه زندگی در همین کشور بسیار مناسب هستند، بلکه در سطح جهانی هم پرطرفدار و درآمدزا می‌باشند؛ اما در عین حال به این لیست می‌توان رشته‌های دیگری همچون دندانپزشکی، پزشکی، مدیریت مالی، بانکداری، اقتصاد، مدیریت بازرگانی و … در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هم اضافه کرد. ولی از آنجایی که مهاجرت یک پروسه طولانی، پرزحمت و پرهزینه است، در نتیجه باز هم انتخاب بهترین گزینه، می‌تواند برای افراد بسیار سخت و چالش برانگیز باشد.

از همین رو به خاطر آنکه مشاوران تحصیلی هلدینگ دریو تجربه چند ساله‌ای در حوزه مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی دارند، با دغدغه‌ها و چالش‌های دانشجویان به خوبی آشنا هستند و از این رو می‌توانند بهترین گزینه‌های ممکن را برای افراد مشخص کنند. پس اگر قصد دارید که آینده خود را بدون استرس و با اعتماد کامل بسازید، روی دکمه زیر کلیک کنید و شماره خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و مشاوره رایگان درباره اقامت تحصیلی در قبرس شمالی به شما ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *