English

قبرس شمالی یا ترکیه؟ کدام برای مهاجرت مناسب‌تر است؟

قبرس شمالی یا ترکیه؟ کدام برای مهاجرت مناسب‌تر است؟

قبرس شمالی یا ترکیه یکی از سؤالات کلیدی برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت به یک کشور رو به پیشرفت با شرایط رفاهی و زندگی بهتر دارند. طی چند سال اخیر، مهاجرت به قبرس شمالی و همچنین ترکیه به شدت افزایش پیدا کرده است به صورتی که طبق آمارهای موجود، ایرانیان در چند سال گذشته توانسته‌اند رکورد خرید خانه در ترکیه را به دست آورند؛ اما با توجه به شرایط سیاسی و جو فرهنگی در ترکیه، نگاه‌ها به سمت قبرس شمالی هم کشیده شده است و افراد زیادی طالب آن هستند که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب نمایند. از این رو هلدینگ دریو اطلاعات مرجع و کاملی پیرامون مقایسه این دو کشور آماده کرده است که به شما کمک می‌کند تا انتخاب نهایی بهتری داشته باشید.

 

هر آنچه از کشور ترکیه باید بدانید

برای آنکه بتوانید بین مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه بهترین انتخاب را داشته باشید، ابتدا بیایید نگاهی کلی به این دو کشور داشته باشیم. ترکیه که در مرز آسیا و اروپا قرار گرفته است، یکی از کشورهای فرا قاره‌ای به حساب می‌آید که به خاطر روابط صلح جویانه با ایران، گردشگران نیاز به ویزا برای سفر به این کشور را ندارند. بزرگ‌ترین شهر این کشور استانبول است و پایتخت آن آنکارا می‌باشد. از جمله دلایل مهاجرت ایرانیان به کشور ترکیه می‌توان به چند مورد اصلی اشاره کرد. برای مثال شما در یک کشور توریست پذیر زندگی می‌کنید که جاذبه‌های گردشگری بسیار چشمگیری دارد. در عین حال گرفتن اقامت ترکیه به شما اجازه می‌دهد که بتوانید همچون شهروند ترکی از خدمات رایگان درمانی و تحصیل این کشور بهره ببرید.

بیشتر بدانید  روش‌های برتر اخذ اقامت قبرس شمالی کدامند؟

همچنین کشور ترکیه به خاطر جایگاه ویژه جغرافیایی خود، در مسیرهای بین المللی قرار دارد که همین موضوع باعث می‌شود تا برای فروش و صادرات کالا به یک بازار بزرگ جهانی دست یابید؛ اما روش‌های گرفتن اقامت ترکیه نیز ساده است که می‌توان به مهاجرت تحصیلی به ترکیه، کار در ترکیه، اقامت ترکیه با ازدواج و همچنین تولد فرزند در این کشور، سرمایه گذاری در ترکیه و پناهندگی اشاره کرد. همچنین اگر می‌خواهید به عنوان توریست در این کشور زندگی کنید، می‌توانید اقامت توریستی یک ساله ترکیه را بگیرید. این روش اقامت موقت است و شما نمی‌توانید پاسپورت و حق شهروندی ترکیه را بگیرید.

 

هر آنچه از قبرس شمالی باید بدانید

گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری، ادامه تحصیل، مهاجرت کاری و همچنین ثبت شرکت امکان‌پذیر است. این کشور شرایط بسیار ساده و سریعی فراهم کرده تا تمامی متقاضیان برای مهاجرت به قبرس شمالی، در کمترین زمان ممکن بتوانند اقامت موقت و دائم خود را بگیرند. این کشور دارای آب و هوای بسیار متعادل و مناسبی است که باعث شده حجم گردشگران آن روز به روز زیاد شود. مورد دیگر تورم پایین قبرس شمالی و همچنین قرار گرفتن آن بین 15 کشور برتر جهان برای سرمایه گذاری می‌باشد.

 

مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه؟

با توجه به آنچه گفته شد، در ادامه به مقایسه مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه می‌پردازیم تا بتوانید مزایا، معایب و شرایط زندگی در این دو کشور را بیشتر بشناسید:

 

مقایسه جمعیت ترکیه و قبرس شمالی

ترکیه بیشتر از 80 میلیون جمعیت دارد که در مقایسه با جمعیت 400 هزار نفری قبرس شمالی، کشور پرجمعیت‌تری است. در عین حال با توجه به شرایط توریستی این کشور، سالیانه بیش از 50 میلیون گردشگر خارجی به ترکیه می‌آیند که همین موضوع می‌تواند زندگی آرام و بی‌هیاهو را برای مردم ترکیه با مشکل روبرو سازد. پس برای افراد آرامش طلبی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه دارند، قبرس می‌تواند گزینه بهتری باشد.

بیشتر بدانید  قیمت مواد غذایی در قبرس شمالی چقدر است؟
 

مقایسه کار در ترکیه و قبرس شمالی

نرخ بیکاری قبرس شمالی حدود 7 درصد و در ترکیه بیش از 17 درصد می‌باشد. این موضوع به خصوص برای دانشجویان محصل و افرادی که قصد زندگی در قبرس شمالی را دارند، بسیار حائز اهمیت است.

 

مقایسه امنیت در ترکیه و قبرس شمالی

بین امنیت قبرس شمالی یا ترکیه، قطعاً می‌توان قبرس شمالی را انتخاب کرد. به طور کلی یکی از مزایای ویژه و اساسی قبرس شمالی، امن بودن این کشور می‌باشد.

 

شرایط اجتماعی ترکیه و قبرس شمالی

اکثریت مردم در هر دو کشور مسلمان هستند و زبان رسمی آن‌ها ترکی است. واحد پول اصلی نیز در قبرس شمالی و ترکیه به لیر می‌باشد. همچنین فرهنگ قبرس شمالی و ترکیه به ایران نزدیک می‌باشد و تقریباً فرقی با هم ندارند.

 

شرایط قانونی ورود به ترکیه و قبرس شمالی

اگر قصد سفر به ترکیه برای گردشگری دارید، به ویزا احتیاجی ندارید؛ اما اگر برای کار، تحصیل یا اقامت دائم و موقت به این کشور سفر می‌کنید، باید ویزای متناسب با مهاجرت خود دریافت نمایید. این در حالی است که برای مهاجرت یا سفر توریستی به قبرس شمالی به هیچ نوع ویزایی احتیاج نیست و به محض ورود به این کشور، ویزا برای شما صادر می‌شود.

 

تفاوت سیستم آموزشی ترکیه با قبرس شمالی

با توجه به اینکه سیستم آموزشی کشور قبرس شمالی متناسب با نوع تدریس آمریکا می‌باشد، افراد زیادی خواهان مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند. این در حالی است که سیستم آموزشی ترکیه بر اساس معاهده بولونیا است؛ اما فرقی ندارد که قبرس شمالی یا ترکیه را برای مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید؛ چراکه مدارک تحصیلی دانشگاه‌های هردوی این کشورها از نظر جهانی معتبر هستند.

 

مقایسه تحصیل قبرس شمالی با ترکیه

هزینه تحصیل در قبرس شمالی با توجه به بورسیه‌های 50 تا 100 درصدی در این کشور، بسیار ارزان‌تر از ترکیه می‌باشد. در عین حال شما برای ورود به دانشگاه‌های قبرس شمالی، به ارائه مدرک زبان یا آزمون ورودی احتیاج ندارید. این در حالی است که ارائه مدرک زبان مثل آیلتس در سطح 5.5 الی 6 و یا تافل و همچنین آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه مثل یوس (YOS) الزامی است.

بیشتر بدانید  وضعیت تحصیل در مدارس قبرس شمالی چگونه است؟
 

مقایسه امنیت و سیاست در قبرس شمالی و ترکیه

فرقی ندارد که به چه کشوری می‌خواهید مهاجرت کنید؛ قبرس شمالی یا ترکیه یا هر کشور دیگری. در هر صورت شما باید به امنیت آن کشور توجه ویژه‌ای کنید. چالش‌های سیاسی و مشکلات داخلی در کشور ترکیه، به خصوص طی چند سال اخیر بسیار چشمگیر بوده است. از این رو می‌توان گفت که امنیت و رفاه قبرس شمالی در حال حاضر بیشتر است.

 

سخن نهایی

در این محتوا به صورت مختصر به مقایسه دو کشور مهاجرپذیر پرداختیم تا شما بتوانید بین قبرس شمالی یا ترکیه، مقصد نهایی خود را برای مهاجرت انتخاب کنید. با یک دید کلی به اطلاعات داده شده در این محتوا، می‌توانید متوجه شوید که قبرس شمالی از آن جهت که کشور آینده دارتری می‌باشد و از طرفی امنیت سیاسی و اقتصادی بسیار بالایی دارد، درنتیجه می‌تواند گزینه بهتری برای آینده شما و خانواده‌تان باشد؛ اما برای آنکه اطلاعات کامل‌تری درباره روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی به دست آورید، هلدینگ دریو آماده خدمت رسانی به شماست. پس برای آنکه با کارشناسان ما ارتباط بگیرید، کافیست شماره تماس خود را در قسمت مشاوره رایگان ثبت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.