English

مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی چیست؟

مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی چیست؟

اطلاع از مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با چشم بازتری برای انتخاب مقصد مهاجرتی خود اقدام کنید. با توجه به آنکه روش‌های اخذ اقامت قبرس شمالی متنوع است، لازم است که شما با شرایط زندگی در این کشور هم به طور کامل آشنا شوید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. برای مثال اقامت قبرس شمالی با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در قبرس شمالی از جمله روش‌های مهاجرتی بسیار پرطرفدار این کشور هستند که اقامت دائم برای شما و خانواده‌تان را به دنبال دارند. با این حال هلدینگ دریو در این محتوا به معرفی مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی پرداخته تا شما بتوانید شرایط زندگی در این کشور را بشناسید و درنهایت خود را برای زندگی در یک کشور رو به پیشرفت آماده نمایید.

 

مزایای زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی که سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است، یک کشور کوچک با جمعیت حدوداً 400 هزار نفری می‌باشد. خوشبختانه در زمینه مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی، سنگینی مزایای این کشور بیشتر است و از همین رو حجم مهاجرت بسیار بالایی دارد. پس در ادامه در مورد مزایای این کشور صحبت می‌کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

 

آب و هوای قبرس شمالی

این جزیره زیبا دارای یکی از سالم‌ترین شرایط جوی و آب و هوایی می‌باشد. به خاطر نزدیکی به مدیترانه، خورشید در ۳۲۰ روز سال بر این کشور می‌درخشد. تابستان‌های قبرس شمالی گرم و خشک و زمستان‌ها هم مدیترانه‌ای و بارانی است. با توجه به این موضوع، صنعت توریسم و گردشگری در این کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تقریباً در تمامی روزهای سال می‌توانید گردشگران را از سراسر دنیا در اینجا ببینید.

بیشتر بدانید  شرایط، مزایا و معایب تحصیل داروسازی در قبرس شمالی
 

شرایط اجتماعی زندگی در قبرس شمالی

امنیت بالا، رفاه و امکانات مناسبی که در این کشور وجود دارد و همچنین عدم تبعیض نژادی در قبرس شمالی، از جمله مواردی است که در قسمت مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی باید به آن اشاره شود. اکثر مردم این کشور مسلمان سنی هستند و فرهنگ نزدیک به مردم ایران دارند. زبان رسمی در این کشور ترکی استانبولی است و به خاطر توریستی بودن قبرس شمالی، تسلط عموم مردم به زبان انگلیسی هم مناسب است. در عین حال باید گفت که منصب ریاست جمهوری در این کشور، هر 5 سال یک بار و با رأی مستقیم مردم تغییر می‌کند.

 

موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی

از جمله موارد دیگری که در زمینه مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی حائز اهمیت می‌باشد، فرا قاره‌ای بودن این کشور است. قبرس شمالی در زمینه دادوستدهای بین المللی در مسیر آب‌های مدیترانه و بین سه قاره آفریقا و آسیا و اروپا می‌باشد. همین موضوع باعث شده که جذب سرمایه‌های خارجی در قبرس شمالی بالا برود، به گونه‌ای که بین 15 کشور برتر دنیا برای سرمایه گذاری‌های کلان و پرسود قرار بگیرد.

 

گرفتن اقامت دائم قبرس شمالی

در زمینه مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی باید به اخذ اقامت دائم این کشور اشاره کرد. خوشبختانه شما از طریق ادامه تحصیل، سرمایه گذاری یا خرید ملک می‌توانید تبعه این کشور شوید. در این صورت باید با شرایط هرکدام از روش‌های اخذ اقامت قبرس شمالی بیشتر آشنا شوید که مشاوره‌های رایگان کارشناسان هلدینگ دریو، می‌تواند به شما کمک کند.

 

معایب زندگی در قبرس شمالی

همان‌طور که قبلاً درباره مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی گفتیم، هیچ کشوری بدون عیب نیست. قبرس شمالی هم با توجه به آنکه تازه استقلال یافته و هنوز در مسیر رشد و سیاست‌های کلان چندین ساله خود است، درنتیجه در بعضی از امور دچار چالش‌های اساسی می‌باشد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

بیشتر بدانید  بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی چیست؟
 

عدم وجود مشاغل صنعتی در قبرس شمالی

تقریباً می‌توان گفت که مشاغل صنعتی خاصی در این کشور وجود ندارد. قبرس شمالی بیشتر یک کشور توریستی و دانشجویی است که در زمینه تجارت و سرمایه گذاری‌های استارتاپی و نوپا، جایگاه مناسبی دارد.

 

مشکلات رفت و آمد در قبرس شمالی

اکثر مردم این کشور از ماشین‌های شخصی خود استفاده می‌کنند یا اینکه حمل و نقل عمومی به تاکسی ختم می‌شود. با این حال طبق زمان‌های تعیین شده‌ای، اتوبوس‌هایی برای استفاده از دانشجویان مشخص شده‌اند که این افراد دچار مشکل نشوند. درنتیجه باید گفت که صنعت حمل و نقل عمومی گسترده‌ای در این کشور وجود ندارد. در عین حال به خاطر جمعیت کم قبرس شمالی، ممکن است بعضی از پروازها به کشورهای مختلف صرفاً در روزهای خاصی انجام پذیرد. درنتیجه لازم است که قبل از برنامه‌ریزی برای سفر، حتماً از موجود بودن بلیت مطمئن شوید.

 

عدم عضویت در اتحادیه اروپا

قبرس شمالی عضو اتحادیه اروپا نیست. همین موضوع سبب شده که پاسپورت این کشور صرفاً برای سفر به 7 کشور مختلف یعنی آمریکا، انگلستان، تانزانیا، ترکیه، استرالیا، آنگولا و پاکستان مناسب باشد. با این حال این موضوع مانعی از نظر اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه‌های قبرس شمالی نیست. همچنین عدم عضویت در اتحادیه اروپا سبب شده که هزینه‌های زندگی قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر باشد.

 

سخن آخر

در این محتوا به معرفی مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی پرداختیم تا شما بتوانید با کلیت این کشور بیشتر آشنا شوید. قبرس شمالی یک جزیره زیبا و آرام است که سبک زندگی ساده‌ای در آن جریان دارد. رفتار مردم بسیار گرم و صمیمی است و از گردشگران و مهاجران به خوبی استقبال می‌کنند. همان‌طور که گفته شد، روش‌های اخذ اقامت قبرس شمالی نیز متنوع و مناسب برای هر سن و موقعیت اجتماعی می‌باشد. درنتیجه کافیست با کارشناسان هلدینگ دریو در ارتباط باشید تا مشاوره‌های رایگانی در این زمینه به شما ارائه دهند. پس همین الان روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم تماس با ما را پرکنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

بیشتر بدانید  قیمت مواد غذایی در قبرس شمالی چقدر است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.