English

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه زندگی در قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی یکی از موارد مهمی است که قبل از مهاجرت به این کشور باید آن را به صورت جدی مورد بررسی قرار داد. درواقع مهم نیست که شما می‌خواهید به چه صورت برای اقامت قبرس شمالی اقدام کنید، نکته مهم این است که میانگین هزینه‌های روزمره و جاری خود در این کشور را متوجه شوید تا بتوانید برنامه ریزی خوبی برای آینده خود داشته باشید. با توجه به این موضوع، کارشناسان هلدینگ دریو اطلاعات کاملی درباره هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی آماده کرده‌اند که مرتبط با هزینه‌های خورد و خوراک، اجاره یا خرید ملک، هزینه‌های روزمره، هزینه‌های تحصیلی و … می‌شود.

هزینه‌های ملک در قبرس شمالی

اجاره یا خرید ملک در هر منطقه متفاوت می‌باشد. یکی از ویژگی‌های ممتاز این کشور در زمینه خرید ملک، وام‌های ویژه با بازپرداخت 10 تا 12 است که سود بانکی بسیار پایین حدود 2 تا 4 درصد دارد. همچنین شما می‌توانید آپارتمان یا ویلا بخرید که هزینه آن متناسب با سلیقه و بودجه شما متغیر می‌باشد. در ادامه دو جدول برای شما آماده شده است تا بتوانید هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی در زمینه خرید ملک یا اجاره را متوجه شوید.

قیمت خرید (پوند) متراژ / ویلایی منطقه
150.000 300 متر لفکوشا
400.000 300 متر گیرنه
200.000 300 متر ماگوسا
350.000 300 متر ماگوسا (اسکله)

هزینه‌های حمل و نقل در قبرس شمالی

به طور کلی در قبرس شمالی اکثر مردم ماشین یا دوچرخه دارند و حمل و نقل عمومی فعالی در این کشور وجود ندارد؛ یعنی مترو یا اتوبوس‌هایی که به صورت مداوم و سر ساعت معینی برای جابجایی مردم مورداستفاده قرار گیرند، در قبرس شمالی وجود ندارد اما شما می‌توانید از تاکسی‌های درون شهری استفاده نمایید. حداقل هزینه برای هر سفر نیز حدوداً 150 هزار تومان می‌شود که البته برای دانشجویان شرایط کمی متفاوت می‌باشد. معمولاً هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی برای دانشجویان بسیار مناسب‌تر است، چراکه سیاست‌های کشور مبنی بر جذب دانشجو از سراسر کشورهای جهان می‌باشد.

بیشتر بدانید  شرایط و قوانین بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی

هزینه‌های خورد و خوراک در قبرس شمالی

قیمت مواد غذایی در قبرس شمالی تقریباً پایین است چراکه این کشور به عنوان تأمین کننده مواد غذایی به حساب می‌آید و از همین رو هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. برای مثال قیمت سبزیجات برای هر کیلو بین 12 الی 25 لیر می‌باشد. بره چرخ کرده 274 لیر، فیله سینه مرغ 80 لیر ترکیه و هر کیلو گوشت گاو هم حدوداً 210 لیر است. همچنین شما اگر بخواهید یک وعده غذایی را در رستوران مناسبی سرو کنید، حداقل 150 لیر باید هزینه کنید.

هزینه‌های قبوض در قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی، هزینه‌های قبوض مختلف می‌باشد. قبوض آب، گاز و برق برای یک ماه ممکن است به بیشتر از 350 لیر ترکیه برسد که دلیل آن صنعتی نبودن کشور قبرس شمالی است؛ اما برای هزینه‌های دیگری همچون پکیج ماهانه تماس و اینترنت هم باید حدوداً 200 لیر بپردازید که متناسب با میزان مصرف شما، این مبلغ متغیر می‌باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

شما به عنوان یک دانشجو علاوه بر آنکه شهریه دانشگاه‌ها را باید در نظر بگیرید، هزینه خوابگاه و خرج ماهانه خود را نیز باید محاسبه نمایید تا درنهایت دچار مشکل نشوید. خوشبختانه در حال حاضر بیشتر دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌های 50 تا 100 درصدی برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند که هزینه‌های تحصیل را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. هزینه خوابگاه نیز حدوداً 2500 دلار برای یک سال می‌باشد که در صورت گرفتن خوابگاه، هزینه‌های اینترنت و مابقی قبوض رایگان است. در عین حال لازم است هزینه خورد و خوراک و خرید وسایل ضروری را نیز در نظر بگیرید که به طور کلی هزینه‌های خرید در قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی و حتی ترکیه بسیار ارزان‌تر می‎باشد.

هزینه اقامت در قبرس شمالی

برای گرفتن اقامت دائم قبرس شمالی می‌توانید از روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور اقدام کنید. بعد از آن به شما و خانواده‌تان (همسر و فرزندان زیر 25 سال) اقامت موقت قبرس شمالی داده می‌شود که هرساله تمدید می‌شود. پس از 5 سال اقامت شما دائم شده و کارت سفید و شهروندی قبرس شمالی به شما تعلق می‌گیرد؛ اما برای آنکه بتوانید این نوع اقامت را به دست آورید، باید یک ملک با ارزش حداقل 300 هزار یورو بخرید یا اینکه با ایجاد شغل، ساخت ملک یا خرید اوراق قرضه، حداقل ۲ میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری کنید. در انتها باید هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی به صورت روزمره و هزینه‌های جانبی را هم در نظر بگیرید تا هزینه نهایی شما مشخص شود.

بیشتر بدانید  شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی چگونه است؟

سخن آخر

در این محتوا که به هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی پرداختیم، باید به مخارج جانبی دیگری هم اشاره شود که اطلاعات درباره آن‌ها ضروری است. ازجمله این موارد می‌توان به قیمت هر لیتر بنزین اشاره کرد که حدود 20 لیر ترکیه است؛ هزینه‌های تفریحی مثل خرید یک بلیت سینما حدوداً 24 لیر می‌باشد و هزینه اشتراک یک ماهه مجموعه‌های ورزشی هم تقریباً 170 لیر است. با توجه به آنچه گفته شد، قبرس شمالی را می‌توان یکی از کشورهای ارزان برای زندگی مرفه و آسوده در نظر گرفت. با این حال اگر درباره دیگر هزینه‌های این کشور به اطلاعات جامع‌تری نیاز دارید، می‌توانید شماره خود را در قسمت تماس با ما ثبت کنید تا همکاران ما در هلدینگ دریو با شما تماس بگیرند و مشاوره رایگانی در این زمینه به شما ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.