English

شرایط، مزایا و معایب تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی

شرایط، مزایا و معایب تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی

تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی یکی از ساده‌ترین و در عین حال بهترین روش‌های مهاجرت تحصیلی به یک کشور رو به پیشرفت، با مدرک معتبر بین المللی می‌باشد. سیستم آموزشی این کشور تحت تأثیر مستقیم نظام آموزشی آمریکا می‌باشد و طی سال‌های اخیر توانسته، جایگاه‌های بسیار معتبر جهانی را کسب کند. درنتیجه گرفتن اقامت تحصیلی در قبرس شمالی می‌تواند زمینه‌های رشد و پیشرفت را برای محصلان فراهم نماید. از این رو کارشناسان هلدینگ دریو درباره رشته‌های برتر مقطع کارشناسی، شرایط تحصیل در این کشور و مزایا و معایبی که دارند، اطلاعات کاملی آماده کرده‌اند که می‌تواند برای انتخاب نهایی شما در زمینه مهاجرت کمک کننده باشد.

 

شرایط تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی

  • عدم وجود محدودیت سنی برای تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی (به غیر از رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی که باید زیر 30 سال باشید)
  • عدم نیاز به ویزا برای ورود به کشور
  • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
  • تحصیل در بهترین رشته‌های بین المللی بدون نیاز به دادن آزمون ورودی دانشگاه‌ها
  • تخصیص حداقل بورسیه 50 درصدی به دانشجویان ایرانی
  • سهولت در ارائه مدارک تحصیلی (ریزنمرات پیش دانشگاهی، ارائه مدرک دیپلم، کارت شناسایی و پاسپورت، عکس پرسنلی)
  • امکان تبادل دانشجو با بهترین دانشگاه‌های جهان
  • هزینه بهداشت و درمان رایگان برای دانشجویان
  • امکان کار دانشجویی در هنگام تحصیل
  • در صورت ضعف در زبان انگلیسی، در ابتدا آزمون تعیین سطح گرفته شده و سپس دوره‌های تخصصی آموزش زبان برگزار می‌شود
 

مزایای تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس شمالی

بدون شک 2 مزیت ویژه تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی و در عین حال در سایر مقاطع این کشور، عدم نیاز به آزمون ورودی دانشگاه‌ها و ارائه مدرک زبان می‌باشد؛ اما شرایط عمومی و اجتماعی دیگری نیز برای محصلان آماده گردیده که منجر به تحصیل دانشجویانی از 100 کشور دنیا شده است. در ادامه نیز به سایر مزایای تحصیل در این کشور می‌پردازیم که می‌تواند به انتخاب بهتر شما کمک کنند.

بیشتر بدانید  مراحل و شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی چگونه است؟
 

امنیت قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کشور مهاجرپذیر، شرایط امنیتی آن منطقه است. این موضوع به خصوص برای دانشجویان و خانواده آن‌ها حائز اهمیت می‌باشد. خوشبختانه یکی از مزایای ویژه قبرس شمالی، امنیت و کم بودن نرخ جرم و جنایت در آن است. در عین حال این کشور در نزدیکی ایران بوده و رفت و برگشت به قبرس شمالی ساده و بدون دردسر می‌باشد.

 

زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

هزینه زندگی و تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی بسیار مناسب است؛ چراکه می‌توانند بورسیه 50 تا 100 درصدی دریافت کنند که هزینه شهریه آن‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. واحد پول اصلی لیر، تعلق گرفتن وام‌های دانشجویی به افراد، تورم پایین، هزینه‌های پایین مواد غذایی و …، از جمله مزایای دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد.

 

امکانات دانشگاه‌های قبرس شمالی

خوابگاه‌های این کشور، امکانات رفاهی کامل دارند و شما در صورت تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی با مشکلی در این زمینه روبرو نمی‌شوید. آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های درسی نیز با متد پیشرفته آموزشی دنیا هماهنگ هستند که این موضوع به خصوص در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی حائز اهمیت می‌باشد.

 

سیستم آموزشی قبرس شمالی

نظام آموزشی و تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی شبیه به نحوه آموزش در ایالات متحده آمریکا می‌باشد که نشان دهنده استاندارد بالا و چشم انداز روشن تحصیل در این کشور است.

 

شرایط کار دانشجویی در قبرس شمالی

هر دانشجو می‌تواند 20 ساعت در هفته کار کند و با دریافت حداقل حقوق یعنی ساعتی 5 یورو، بخشی از هزینه‌های زندگی خود را جبران نماید.

 

معایب تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس شمالی

شما برای تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی نیازی به یادگیری زبان ترکی ندارید؛ اما وقتی از سطح دانشگاه خارج شده و وارد فضای شهری می‌شوید، ممکن است به خاطر عدم تسلط مردم عادی این کشور به زبان انگلیسی دچار مشکل شوید. در عین حال یکی دیگر از معایب عمده قبرس شمالی را می‌توان در فضای کاری این کشور دانست؛ چراکه یافتن کارهای تخصصی رشته شما در هنگام دانشجو بودن، ممکن است دشوار باشد. پس احتمالاً مجبورید برای یافتن کار پاره وقت، به سراغ کارهایی خارج از حیطه تخصصی خود بروید. همچنین کوچک بودن این کشور و جمعیت کم آن نیز می‌تواند برای بعضی از افراد مشکل آفرین باشد و آن‌ها را به انزوا بکشاند. در آخر باید به ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی ضعیف قبرس شمالی هم اشاره کرد که در بعضی از زمان‌ها، بسیار آزاردهنده می‌باشد.

بیشتر بدانید  شرایط، مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی
 

بهترین رشته‌های کارشناسی در قبرس شمالی

تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی به خصوص در رشته‌های پردرآمد و پرطرفدار این کشور، می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب به خصوص برای کسانی باشد که قصد زندگی و کار در قبرس شمالی را دارند. همان‌طور که در بخش بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی چیست؟ توضیح دادیم، رشته‌های بسیار مناسبی همچون رشته‌های مدیریت، پزشکی و پیراپزشکی، مهندسی، هتلداری و گردشگری، امور مالی و بانکداری و … در مقطع کارشناسی آموزش داده می‌شوند. در عین حال مدرک معتبر این دانشگاه‌ها منجر شده که شما بتوانید بعد از فارغ التحصیلی، در هر کشوری به ادامه تحصیل یا کار در حوزه تخصصی خود بپردازید.

 

سخن آخر

در این بخش به بررسی شرایط، مزایا و معایب تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی پرداختیم که مشخص شد، با اینکه این کشور سطح هزینه‌های زندگی دانشجویی بسیار پایین و مناسبی دارد (حدوداً شما به 14000 تا 24000 لیر ماهانه نیاز دارید)، اما مدرک تحصیلی آن در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار معتبر می‌باشد. همچنین به بورسیه‌های بسیار مناسب دانشگاهی این کشور هم اشاره شد که می‌توان بورسیه 100 درصدی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU را یکی از بهترین شرایط تحصیلی رایگان به حساب آورد؛ اما در هر صورت انتخاب یک رشته مناسب و بررسی شرایط فرد مهاجر برای گرفتن اقامت تحصیلی قبرس شمالی نیاز به کارشناسی تخصصی در این حوزه دارد. درنتیجه شما می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما، شماره خود را ثبت نمایید تا مشاوران تحصیلی هلدینگ دریو با شما تماس بگیرند و تمامی اطلاعات پیرامون تحصیل در قبرس شمالی را به صورت رایگان در اختیارتان بگذارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.