English

شرایط،مزایا و معایب تحصیل پرستاری در قبرس شمالی

شرایط،مزایا و معایب تحصیل پرستاری در قبرس شمالی

تحصیل پرستاری در قبرس شمالی به خاطر نیاز این کشور به پرستاران خبره و همچنین مدارک معتبر جهانی برای مهاجرت به سایر کشورها، مورد استقبال تمامی کشورهای جهان می‌باشد. در این بین می‌توان به دانشجویان ایرانی نیز اشاره کرد که می‌خواهند در مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترای این رشته تحصیل کنند. در حال حاضر خوشبختانه بورسیه‌های مختلفی نیز به دانشجویان ایرانی اتخاذ یافته که نتیجه آن کم شدن هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور است. در عین حال مدرک معتبر بین المللی تحصیل پرستاری در قبرس شمالی موجب شده که بسیاری از دانشجویان، این کشور را به عنوان پلی برای مهاجرت به سایر کشورهای تراز اول دنیا مثل کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا در نظر بگیرند. در ادامه این مطلب، کارشناسان هلدینگ دریو در زمینه اقامت تحصیلی در قبرس شمالی و به خصوص رشته پرستاری اطلاعات کاملی جمع‌آوری کرده‌اند که لازم است پیش از برنامه ریزی برای مهاجرت، حتماً آن را مطالعه نمایید.

 

بهترین دانشکده‌های پرستاری در قبرس شمالی

شما برای تحصیل پرستاری در قبرس شمالی، گزینه‌های متعددی از نظر انتخاب دانشگاه پیش روی خود دارید. برای مثال می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه اروپایی لفکه، دانشگاه علوم قبرس، دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه گیرنه کارینیا اشاره کرد. شما در این رشته دروس مختلفی از جمله فیزیولوژی، بیوشیمی، میکروب شناسی، انگل شناسی، داروشناسی و … را می‎گذرانید و طی 8 ترم تحصیلی به مدرک کارشناسی پرستاری دست می‌یابید. ارشد این رشته 2 ساله بوده که همراه با پایان نامه است و دکترا نیز 2 تا 3 سال زمان می‌برد.

در جدول ذیل شهریه‌های کارشناسی، ارشد و دکترا به صورت مستقل در 4 دانشگاه برتر برای تحصیل پرستاری در قبرس شمالی آمده است که می‌تواند ذهنیت شما را نسبت به این رشته بازتر کند؛ اما این مقادیر بدون در نظر گرفتن بورسیه‌های تحصیلی درج شده است که با بورسیه‌های حداقل 50 درصدی، به راحتی می‌توانید هزینه‌های خود را به نصف کاهش دهید. برای این امر کافیست با کارشناسان هلدینگ دریو در ارتباط باشید تا بالاترین بورسیه‌های ممکن را برایتان بگیرند.

بیشتر بدانید  قیمت مواد غذایی در قبرس شمالی چقدر است؟
 
شهریه دکترا شهریه کارشناسی ارشد شهریه سالانه کارشناسی دانشگاه
هر کورس 1.364 دلار / پایان‌نامه 1.796 دلار هر کورس 1.600 دلار/ پایان‌نامه 2.399 دلار 15.937 یورو دانشگاه مدیترانه شرقی
15.000  یورو در سال 6.000 یورو در سال 5.750 یورو دانشگاه اروپایی لفکه
هر کورس ۶۵۰ یورو/ پایان‌نامه 2.600 یورو هر کورس ۳۵۰ یورو/ پایان‌نامه 1.050 یورو 5.800 یورو دانشگاه بین‌المللی قبرس
3.200 یورو در سال 2.060 یورو در سال 5.600 یورو دانشگاه خاور نزدیک
 

شرایط تحصیل پرستاری در قبرس شمالی

برای تحصیل پرستاری در قبرس شمالی می‌توانید گرایش‌های مختلفی انتخاب کنید. در مقطع کارشناسی گرایش‌های پرستاری پایه، پرستاری بهداشت روان، پرستار ماما و پرستاری بزرگ‌سالان در قبرس شمالی ارائه می‌شود. برای ارشد نیز می‌توانید بهداشت عمومی و ارتقاء سلامت، پرستاری بالینی پیشرفته، مطالعات بین‌المللی پرستاری، پرستار بهداشت و روان، پرستاری مراقبت‌های ویژه و اورژانس، پرستاری اتاق عمل یا انفورماتیک پرستاری بخوانید. همچنین 4 گرایش در مقطع دکترا با نام پزشک پرستار و علوم بهداشتی، تحقیقات پرستاری، پرستار بهداشت زنان و روانشناسی بالینی وجود دارد که در اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی ارائه می‌شود.

برای تحصیل پرستاری در قبرس شمالی نیاز به ارائه مدرک زبان در هیچ مقطعی نیست و صرفاً در ابتدای شروع سال تحصیلی یک آزمون تعیین سطح زبان از شما گرفته می‌شود که شما با حداقل نمره 60 از 100 می‌توانید در این آزمون قبول شوید. در عین حال اگر نمره شما کمتر شد، دانشگاه چند واحد پیش نیاز زبان انگلیسی برایتان در نظر می‌گیرد تا بتوانید در دانشگاه‌های بین المللی قبرس شمالی درس بخوانید. همانطور که گفته شد، هیچ آزمون ورودی و محدودیت سنی بری تحصیل در این کشور وجود ندارد و شما با داشتن سوابق تحصیلی مناسب می‌توانید در دانشگاه‌های برتر قبرس درس بخوانید.

 

مزایای تحصیل پرستاری در قبرس شمالی

 • برای تحصیل در قبرس شمالی، نیاز به اخذ ویزا نیست
 • در صورت ارائه مدرک معتبر زبان، نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی ندارید
 • مدارک این کشور مورد تائید تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا می‌باشد
 • بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید با اخذ ویزای کاری در قبرس شمالی، پس از 5 سال اقامت دائم این کشور را به دست آورید
 • امکان 20 ساعت کار دانشجویی در هفته در هنگام تحصیل وجود دارد
 • هزینه‌های زندگی دانشجویی در این قبرس شمالی پایین است
 • امنیت بالا و آرامش این کشور، حضور دانشجویان را در قبرس شمالی راحت‌تر کرده است
 • امکانات رفاهی و خوابگاه‌های مجهز در تمامی دانشگاه‌ها وجود دارد
 • کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان برتر اعطا می‌شود
 • علاوه بر شرایط مناسب برای تحصیل پرستاری در قبرس شمالی، نرخ مهاجرت پرستاران به این کشور هم بالا رفته است
بیشتر بدانید  شرایط و قوانین بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی
 

معایب تحصیل پرستاری در قبرس شمالی

 • مدرک پرستاری قبرس شمالی مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیست
 • پیدا کردن مشاغل تخصصی هر فرد در هنگام تحصیل مشکل است
 • تمامی مردم بومی نمی‌توانند به خوبی زبان انگلیسی را بفهمند یا حرف بزنند
 • قبرس شمالی کشور کوچکی است که می‌تواند برای بعضی افراد اذیت کننده باشد
 

سخن آخر

در این محتوا که به بررسی شرایط تحصیل پرستاری در قبرس شمالی پرداختیم، جزئیات تحصیل در این رشته به صورت ویژه معرفی شد تا شما بتوانید در تصمیم نهایی خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. از این رو اگر به دنبال این هستید که در یک رشته پردرآمد و مناسب تحصیل کنید و آینده خود را تضمین نمایید، انتخاب رشته پرستاری در قبرس شمالی می‌تواند گزینه ویژه و مناسبی برای شما باشد. در هر صورت فراموش نکنید که چالش‌های اخذ پذیرش در یک کشور غریبه می‌تواند برای شما مشکلاتی به همراه داشته باشد. از این رو بهتر است صفر تا صد فرایند مهاجرتی خود را به هلدینگ دریو بسپرید تا علاوه بر اقامت تحصیلی شما در بهترین دانشگاه‌های قبرس، بورسیه‌های بسیاری بالایی هم برایتان کسب کنند. پس همین الان روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید تا کارشناسان تحصیلی ما با شما تماس بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.